10 days challange | 5.Den-Popiš jeden svůj koníček

27. března 2014 v 15:37 | Rousaline |  Projektuju
5. den - Popiš jeden svůj koníček!

Pro toto téma jsem se rozhodla popsat focení. Na blogu mám i rubriku "fotky" tak se to docela hodí. No tak jdeme na to.


Fotografování se věnuju asi 2 nebo 3 roky. Ale už když jsem byla menší, měla jsem foťák, do kterého se museli kupovat takové ty "filmy" (nejsem si jistá, jestli se tomu tak říká). Fotila jsem hlavně lidi, různé rodinné oslavy, jednu svatbu a zvířata. Fotit přírodu, květiny, stromy a nějaké lepší fotky mě v tu dobu vůbec nenapadlo.
Někdy když mi bylo sedm, rodiče si koupily nový foťák. Byl to už trochu modernější, normální kompaktní foťák jen tak do kapsy. Vůbec jsem netušila, jak se ovládá, jak se s ním fotí. Rodiče mi ten foťák ani nepůjčovali. Tím mé fotografické dětství skončilo. (jo, sice jsem pořád dítě, ale už mi je 13 takže už jsem taková ta velká holka… jen aby, jste věděli, dětství beru od školky až po 10. rok mého života). Od té doby jsem vůbec nic nefotila.
Když mi bylo 10, rodiče si opět koupili nový foťák. Už moderní kompaktní fotoaparát. Tehdy jsem dostala i mobilní telefon, se kterým jsem neustále fotila.
V roce 2011 jsem poprvé vzala, náš již rok starý fotoaparát do ruky a začala jen tak cvakat a cvakat. Začalo mě to hrozně bavit, a tak jsem si foťák půjčovala čím dál tím více. Moc mě to bavilo, ale jelikož snímky, které jsem nafotila stály za nic, táta mi foťák zakazoval, protože fotky z oslav a tak byly vždycky k ničemu. V roce 2012 jsem si založila blog na webgarden a začala jsem tam přidávat fotky, které jsem nafotila. Tehdy mě to hned omrzelo.

Nyní v roce 2013 na Vánoce jsem dostala svou vysněnou zrcadlovku. Focení se i nadále věnuju a nehodlám s tím přestat. Nyní fotím nejraději přírodu a lidi.

Lidi jsem dříve vůbec nefotila, ale jak jsem dostala zrcadlovku, začalo mi hodně lidí psát, jestli bych jim neudělala fotky. Já jsem samozřejmě souhlasila a fotky poskytovala.

Příroda se mi moc dobře fotí, protože je pro mě radost zachytit takovou krásu. Jsem ráda, že už je konečně jaro, protože na jaře všechno začíná kvést a zelenat. Prostě ráj pro focení. Teď jen, aby bylo pěkné počasí.
Doufám, že se vám dnešní článek líbil, sice jsem se trochu vyhlaď tématu, ale tak o focení to bylo.
S láskou Rousaline
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lela Lela | Web | 30. března 2014 v 11:22 | Reagovat

je to krásne napísané :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama