Listopad 2013

DIY - Sněhulák

30. listopadu 2013 v 15:53 | Rousaline |  Tvořím
Ahojky! Tak dneska jsem se tu po dlouhé době opět objevila. Jelikož už nám (snad) brzo napadne sníh (u nás totiž eště nic není) tak jsem si pro vás připravila jednoduchý návod na polystyrenového sněhuláčka.

Budeme potřebovat:
  • Lepidlo (tavící pistole)
  • Pohyblivá očička
  • Malou plyšovou kuličku
  • Jednu větší polystyrénovou kuli (tělo)
  • Jednu menší polystyrénovou kouli (hlava)
  • Páratko (špejle)
  • Cvočky, puntíky z papíru, leštěné puntíky (jakoknoflíky)
  • Čepičku a šálu

Vánoce, vánoce přicházejí zpívejme přátelé!

25. listopadu 2013 v 19:17 | Rousaline |  Píšu
Ahojky!
Omlouvám se za mojí neaktivitu! Chtěla sem vám toho tolik napsat, ale vůbec jsem se nedostala k notebooku. Přes týden jsem se skoro pořád učila. A o víkendu jsem spala u kamarádky. V sobotu jsme trénovali taneční vystoupení a v neděli jsme se dívali na film a leželi v posteli. Takový pohodový víkend až na tu sobotu. Celý týden jsem tak trochu pokašlávala a smrkala. Asi sem měla i teplotu, protože mi byla jednou teplo podruhé zima, ale teplotu jsem si neměřila. Ted už mám jen torchu kašel, takže jsem se asi vylečila :D. A co vy ste dělali o víkendu?
A jinak ohledně článku. Všimli jste si, že ten čas hrozně rychle utíká? Před nedávnem tu byly eště prázdniny a najednou tu už budou Vánoce. Juj, já miluju Vánoce. Prostě ten krásný čas, pečení cukrový, vánoční koledy, vánoční filmy, každoroční Popelka a Anděl páně. Prostě krásný čas. :3

Kousání nehtů, nechutný zlozvyk!

19. listopadu 2013 v 19:09 | Rousaline |  Píšu
Ahooj! Tak sem opět tu!
Možná to o mě eště nevíte, ale koušu si nehty! Nebo teď už spíš jen nehtovou kůžičku. Ano, já vím je to hrozně nechutné. Ale prostě... já se to nemůžu odnaučit, už jsem zkusila skoro všechno! Měla jsem lak, aby mi nehty roztly rychleji a nelámali se, měla jsem gel na nehtovou kůžičku, nosila jsem tejden rukavice, máčela si ruce v pepři a nebo si je prostě jen nekousala. Většinou to vždycky pomohlo, třeba dva měsíce jsem měla krásné dlouhé nehyt a zdravou nehtovou kůžičku, ale pak se mi jednou nehet zatrh, nebo jsem prostě prst přiblížila k puse a už jsem v tom byla zase. Během mého pokusu přestat si kousat nehty a ničit nehtovou kůžičku jsem dospěla k názoru, že si nehty koušu jen když se nudím nebo když jsem naštváná a nerovzní.
(zdroj: google)
Toto nejsou moje nehty, nejsem natom zas tak špatně.

V Zoo

18. listopadu 2013 v 20:21 | Rousaline |  Fotím
Ahojte! Jak se máte? Dneska jsme ve škole psali čtvrtletku z angličtiny. Teké mi to moc nepřišlo, ale jedno krátké civeční mám skoro celé blbě :D. Známku z matiky eště nevím. Nechápu, co tý učitelce tak dlouho trvá na tom to opravit. Už to opravuje skoro tejden a měla na to celej víkend -,-. Přece nemůže být tak těžké jen zkontrolovat výsledky? No doufám, že to dopadne dobře.
Ohledně článku! Jelikož je hodně špatné počasí. Samá mlha, zataženo, prostě už skoro zima! :( Tak se mi moc nechce toto špatné počasí fotit. Líp se mi fotí když je venku krásně, svití sluníčko. :) No, a jelikož žádné nové fotky nemám, dám vám sem eště nějaké fotky z letá. Respektive z dob, kdy jsem byla v krásných Jižních Čechách ♥. Jižní čechy jsou moc krásné, řekla bych, že krásnější než ty střední, ve kterým sem já. V Jižních čechách jsem byla s babičkou a bratránkem na jeden týden. Pronajali jsme si tam chatu a každý den jezdili na výlety. VYšlo nám zrovna krásné počasí, takže jsme se jeli i do Prachatic vykoupat. Musim říct, že v Prachaticích se už asi nikdy koupat nebudu. No jsem zvykllá na teple průměrnou vodu. Což tam byla okolo 22°C, což je pro mě až moc chladné. Mimo Prachatic jsme navštívily i Zoo Ohradu. Tam jsem byla s polu s foťákem, takže nesmějí tu chybět i fotky. Fotek vám sem dám jen pár, jelikož jsem zjistila, že polovina fotek, které mám sou naprosto nepoužitelné! :D

Tadle fotka se mi líbí ze všech nejvíc, asi v tom má velkou zásluhu i ta kočička, která je na ní! :)

Daňkové (:

17. listopadu 2013 v 17:37 | Rousaline |  Píšu
Ahoj! Minulý víkend jsem byla na chalupe. A jako každý týden jsem se šla projít jen tak po vesnici.Na konci venisnice chová jeden pán daňky (myslím, že to sou daňci) a protože šli někteří až ke mně, tak jsem je vyfotila. Fotky jsou foceny mobilem, takže kvalita hrozná :/. Byla tam i jedna srnka, která se už vůbec nebála, takže jsem si jí mohla i pohladit. Mimochodem, věděli jste, že srnka vydává zvuk jako kdyby štěkal pes? :D Já to teda nevěděla, ale tadle srnka teda fakt jako pes štěkala.
Tady Pán Daněk!Doufám, že to daněk je :D

10 days challange | 2.Den-Detailně popiš svůj den

14. listopadu 2013 v 13:47 | Rousaline |  Projektuju
Hi! Jak se máte? Co děláte celý dny? Venku je celkem zima, takže na venek to také moc není. Čtvrteltku z matiky mám snad úspěšně za sebou. No a eště dvě čtvrtletky před sebou :D. No, ale dost keců, máme tady další čvtrtek! Pro dnešek mám popsat svůj den a to detailně. Napíšu vám vždycky čas, a co v ten čas dělám. No, doufám, že si dobře počtete na mém nudném detailním popisu dnu. :D

Tou cestou....

11. listopadu 2013 v 19:20 | Rousaline |  Píšu
Ahoj!
Omlouvám se, že jsem vám dlouho nenapsala. Skoro pořád se teď učím, protože ve středu píšeme čtvrteltku z Matiky, což jsem v pohodně, protože ta mi de, mám tam samí jedničky, takže by mi to dvojka ze čtvrteltky nezkazila. Ale i tak se učím, protože v šeste jsem na konci ze čtvrtletky z matiky dostala 3, což je na mě jako jedničkářku dost špatné. Ale nakonec jsem si to všechno opravila a na vysvědčení jsem měla samí. No, ale nebudu vám tady vyprávět minulost. Ohledně toho učení se na zítra eště musím naučit báseň na češtinu, která je pro mě celkem problém, protože jí vůbec nerozumím, je to totiž nějaká staročeština :/. Taky vám učitelky dávají naučit takovédle blbé básně? Nebo to jen moje škola je uplně mimo? :D Mimo jiné na zítra mám eště čtenářskej deník. Knihu Hostitel jsem eště nepřečetla, tudíž není ani v čtenářském deníku. Ale četla jsem už o prázdninách knihu 13 Neobyčejný deník obyčejné holky a Dívka 15 Flirtování po Francouzku! Četl jste už někdo tyto knihy? :)

Pokud ste je nečetli, rozdhodně doporučuji! Jsou oboje rozhodně pro holky, moc se mi líbili. recenze dělat neumím, takže todle je odě mě vše, co k těm knihám uslyšíte :D!

10 days challange | 1.Den-Napiš něco o sobě

7. listopadu 2013 v 15:49 | Rousaline |  Projektuju
Tak máme tu čtvrtek! Dneska máme první den projektu na téma "Napiš něco o sobě". No, tak jdeme na to!

Jsem 13 -ti letá dívka, která si užívá život, co nejvíce to jde. Má po ramena dlouhé hnědé vlasy a modré oči. Svých 13let strávila v České republice, ale v dospělosti by chtěla bydlet aspoň na pár měsíců v zahraničí. Jelikož je na druhém stupni základní školy, učí se dva cizí jazyky Ruštinu a Angličtinu. Angličtinu se učí už od první třídy a díky špatné učitelce stále nic! :D Jednou by chtěla procestovat celý svět a navštívit třeba Thajsko nebo Dubaj ♥!

10 days challange!

5. listopadu 2013 v 17:49 | Rousaline |  Projektuju
Ahojky! Určitě všichni znáte takové ty projekty, kdy píšete na určité téma! Některé jsou 30-ti denní, jiný týdenní, deseti denní atd.. :) Já jsem se také rozhodla udělat takový projekt. Našla jsem na blogu Petey, také takový a protože se mi líbil, tak jsem se rozhodla, že si ho vypujčím a také vyplním. Jedná se o deseti denní projekt o mě! Vybrala jsem si právě tento, protože jsem tu na tomto blogu krátce, tak aby jste se o mě něco málo dozveděli. Na projekt bych si vyhradila jeden den, to by bylo asi čtvrtek, protože to mám nejvíce času, doufám, že i vám to takle bude vyhovovat! :) Něco jsem si v něm trochu pozměnila, aby mi to tak nějak vyhovovalo! :)

5. Den - Popiš jeden tvůj koníček
6. Den - Co pro tebe znamená blog
7. Den - Oblíbené filmy
8. Den - Jsi spokojená se svým životem?
9. Den - Snímek obrazovky tvého notebooku
10. Den - Seznam všech zemí, které si už navštívila
Tak doufám, že vám čtvrtek, jako den kdy se bude tato challange objevovat na blogu bude vyhovovat! :)
Vaše Rousaline :)

Kreslení tužkou a barevně!

2. listopadu 2013 v 13:24 | Rousaline |  Kreslím
Ahoj!
Tak vám sem du opět něco přidat. Nějak mě chtylo to kreslení. Dneska jsem opět něco nakreslila! Chtěla jsem i fotit, ale vzhledem k tomu, že je zatím ošklivo tak asi z fotek nic nebude, uvídíme jak bude večer.

Naposled jsem Vám sem přidávala kresbu s Holkou v drdolu! Tentokrát jsem si vybrala Holku s rozpuštěnými vlasy.
Kreslila jsem to podle řpedlohy, jako skoro všechny obrázky. Tydle typy obrázků mám hrozně ráda, příjdou mi totiž hrozně pěkné. Zatím znám pouze Debbyarts, která takové typy obrázků maluje. Takže to maluju podle ní!

Tak co na to říkáte? :)

Rousaline ♥